@golgembadem_cat

27 Ağustos 2014   // 0 Yorum

Tarçın köpeğim öldükten sonra bir daha evde hayvan bakamam diye düşünmüştüm. Ta ki… Bir fotoğraf atölyesi sırasında bilgisayarın ordan ağlamaklı, tiz bir miyavlama sesi geldi.Bilgisayar kasasından zıplayarak kucağımıza çıktı, minik yeşil bakışlarını gözlerimizin içine dikti. İki avuç büyüklüğünde simsiyah bir erkek yavruydu. Haydi bir gece evde bakalım, yarın annesini arayalımın üstünden  iki yıla yakın bir zaman geçti. Siyah renginden dolayı ve sürekli peşimizde gezdiği için Gölgem ismini verdik.  O kadar hastaymış ki iyileşmesi bir kaç ayı buldu. Sevecen ama fazlasıyla özgür ruhlu ve meraklı Gölgem yeni taşındığımız evin 6. katındaki çatı pervazından geçen yaz yağmurlu bir günde aşağıya uçtu ama yaşam mücadelesini o kadar azimle sürdürdü  ki ameliyatlar, mecburi kafes ve oda dinlenmelerinin ardından iki -üç ay içerisinde yeniden güç buldu. Arka sağ bacağını otururken altına kıvıramadığı için ileri uzatıyor, öndeki uzun dişlerinden biri çekildi ama hala çok çekici ve sevimli:) Mecidiyeköy’deki Petcorner Veteriner kliniğindeki Tülin Hanım başta olmak üzere tüm ekibin Gölgem üzerinde emeği büyüktür. Mecidiyeköy’deki evin her penceresi sineklikle kapandığı için  bu sıcak günlerde hepimize bir sıkıntı basıyor ama Şile’deki evimizde Gölgem için  sabah 7’de başlayan orman/bahçe maceraları akşam hava kararana dek sürüyor.  Pervane böceklerini, arıları, büyük sinekleri, kelebek kovalamayı ve yakalamayı çok seviyor, kaçacağı köpekleri çok iyi tanıyor. Kına ve Bayram adlı köpeklerle arası iyi, sarmaş dolaş değil ama yanlarında rahatlıkla dolaşabiliyor. Köyden aç gelen köpeklere karşı temkinli ve bölgesini koruyor. Komşumuz Özlem ve Selçuk’un kedisi Lokum Abi’sinden her türlü numarayı öğrendi. Sitenin tüm sokak kedilerinin babası Toroman ile, (nam-ı diğer ‘Cengiz Han’ : Moğol halkının çoğunun bir şekilde Cengiz Han ile akrabalığı olduğu söylendiği için bu ismi de verdik) düzeyli ve iktidar paylaşımlı bir ilişkileri var. Toroman’ın kızı Pervane (Gölgem peşinde Pervane olduğu için) bu yazın başında Toroman’dan bebelerini doğurdu, onları Özlem sahiplendirdi. Gölgem Pervane’ye aşık ama Pervane yine Toroman’dan hamile. Yine de Gölgem’in sevgilisi olmayı kabul etti:) Şile’de hayvanlar arasında  Dallas kıvamında bir ilişki var ve ben saatlerce onları izlemekten kendimi alamıyorum:)

Bu yaz Japonya’ya yaptığımız Renk Gezimiz sırasında Hayao Miyazaki‘nin ”Kiki’s Delivery Service” animasyonundaki Gögem’in aynısı Jiji’nin oyuncağını aldım ve Gölgem bizimle gezemiyorsa Jiji yanımızda olur diye düşündüm. Olmuşken tam olsun bir de ikisine bir instagram hesabı açalım, kediseverlerle buluşalım dedik.   Meraklıları bekleriz @golgembadem_cat

Güncelleme:

2015 yılbaşı günü Pervane’nin diğer bebelerinden beyaz gıdılı anasının kopyası kızını 2. kedi olarak sahiplendik. Adını gözlerinin güzelliğinden esinlendik Badem koyduk. Nerden bilebilirdik; Japonya’dan Jiji ile birlikte aldığımız Tottoro’nun aynısı, hele de büyüdükçe özellikle hacim olarak daha da çok benzemeye başladı. Kısa bir süre içerisinde Badem ve Gölgem birbirlerini tımarlamaya başladılar,  sarmaş dolaş oldular. Maceralarını @golgembadem_cat instagram hesabında onların diliyle anlatmaya çalışıyoruz.

IMG_3136

blog

_ILG2051

 

 

 


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.