Müzikle Değişen Yaşamlar

Ekim 25, 2015   // Yoruma Kapalı

Müzikle yaşamın değişebileceğine tanık oldum, güzel insanlarla tanıştım ve o tanıklık benim de yaşama bakışımı değiştirdi. Barış İçin Müzik Vakfı‘ndaki tüm emeği geçenlere teşekkürlerimle…

29 Haziran – 12 Temmuz tarihleri arasında Metrocity AVM’de açılan ilk kişisel sergimde  Barış İçin Müzik Vakfı’nın eğitim alanlarını, çocukların coşkularını, paylaşmak için verdikleri özveriyi sizlere yansıtmayı amaçladım. Kapılarını ayrım gözetmeden, müzikle buluşmak isteyen tüm çocuklara açan vakıf kurulduğu semtin sosyal dokusuyla bütünleşen, çocukların ve ailelerin aktif katılımıyla bir dayanışma ve paylaşım merkezi olan vakıftaki günlük hayatı bir yıl süre boyunca fotoğrafladım.

”Temel amacı, mümkün olduğu kadar fazla çocuğa karşılıksız müzik eğitimi olanağı sağlamak ve barışın sesini müzikle duyurmak olan Barış için Müzik Vakfı, Edirnekapı’da, bugüne kadar imkânları sınırlı binlerce çocuğa ortak sosyal ve kültürel yaşam alanları oluşturarak, sanata katılım hakkı önündeki engelleri kaldırmayı hedefledi.

Bugün Barış için Müzik Vakfı çatısı altında Barış için Müzik Orkestraları, Barış için Müzik Korosu ve Barış için Müzik Bakır Üflemeliler Topluluğu, Barış için Müzik Yaylı Beşlisi, Barış için Müzik Yaylı Orkestrası ve Barış için Müzik Big Band olmak üzere altı topluluk faaliyet gösteriyor.

Barış İçin Müzik Vakfı’nın çalışmaları bir yıl süreyle, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın ‘’2014 Yılı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı’’ çerçevesinde desteklenmiş ve sergi bu destek kapsamında gerçekleştirilmiştir.”

basında çıkan sergi haberleri:

http://www.radikal.com.tr/kultur/baris_icin_muzigin_resmi-1387567

http://www.cnnturk.com/kultur-sanat/muzik/muzikle-degisen-yasamlar?page=1

http://www.milliyet.com.tr/baris-icin-fotograf-gundem-2080927/

http://www.milliyetsanat.com/haberler/diger/baris-icin-fotograf/5341

https://www.andante.com.tr/tr/5946/Baris-icin-Muzik-Vakfi-ndan-Fotograflar

fotoğraflar © Ilgın Erarslan Yanmaz

_ILG6076 copy copy

2015 Şubat ayından bu yana Sascha Goetzel’in sanat yönetmenliğinde çalışmalarına devam eden Barış için Müzik Orkestrası, 43. İstanbul Müzik kapsamında, 25 Haziran akşamı, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Deutsche Kammerphilharmonie Bremen Orkestrası konseri öncesinde sahne aldı.

lutfi kırdar

Barış için Müzik Orkestrası ve Sascha Goetzel

kemanyapim copy

Ümidimiz minik atölyemizin günün birinde bir lütiye akademisine dönüşmesidir.

timpani_sbclean

Büyük perküsyon ustası Torino Tudorache çocuklarla ustalık sınıfında

yasam_sbclean copy

Vakıfta bir gün…

egitim02_sbclean copy

Öğren-Öğret

_IEY5420_sbclean copy _IEY3467_sbclean copy odalar2_sbclean egitim_sbclean gunlukhayat copy keman 70x100afis_kucuk

Yoruma Kapalı.