40 Renk Fotoğraf Projesi ''KENYA – TANZANYA'' sergisi

10 Eylül 2011   // 0 Yorum

40 Renk Fotoğraf Projesi ”KENYA – TANZANYA” karma sergimiz 17 – 27 Aralık 2011 tarihleri arasında Metrocity’de gezilebilecek.

40 Renk Fotoğraf Projesi

5. Renk ‘‘Kenya –  Tanzanya’’

fotoğrafları büyük görmek için tıklayabilirsiniz

© Ilgın Erarslan Yanmaz

 

 

Sergi koordinatörü: Mustafa Uzel

Fotoğrafçılar: Ali Baba (Muammer Yanmaz), Alp Berri Ariti , Başak Duru, Burak Yüksel, Ilgın Erarslan Yanmaz, İbrahim Elman, Mehmet Geylan, Murat Yılmaz, Nazlı Var, Ömer Geylan, Selin Kocatopçu Yüksel, Suat Şahin, Teoman Cimit

Sergi, 40 Renk Fotoğraf Projesi’nin (www.40renk.com) beşinci rengi olan, 9 – 18 Eylül 2011 tarihleri arasında yapılan ‘’Kenya – Tanzanya’’ gezisi sırasında çekilen fotoğraflardan oluşuyor.

Dünyanın en büyük otçul göçünün gerçekleştiği Doğu Afrika’da safarinin adresi Kenya ve Tanzanya’da yaptığımız bu fotoğraf gezisinde, Büyük Rift Vadisi’nin ortasında bir kuş cenneti olan Nakuru Gölü Ulusal Parkı’nı; Ağustos – Ekim aylarında dünyanın en büyük otçul hayvan göçünün gerçekleştiği Masai Mara ve Serengeti Ulusal Parkları’nda Afrika’nın beş büyüğü olarak adlandırılan aslan, fil, leopar, gergedan ve bufalo’yu gördük. Ardından doğa harikası Ngorongoro Krateri’ni gezip, geleneklerini günümüze kadar koruyan, yarı göçebe Masai Kabilesi halkı  ile tanışma imkanı bulabildik.

40 Renk Fotoğraf Projesi Fikret Atalay, Muammer Yanmaz ve Teoman Cimit tarafından yürütülen bir projedir. Amacı; hızla değişen dünyayı, gezilere katılan fotoğrafçılar aracılığıyla bir nebze olsun belgeleyip gelecek kuşaklara aktarabilmektir. Adı gibi 40 geziden oluşacak bu proje ile dünyanın çok farklı ve renkli kültürleri, fotoğraflar aracılığı ile izleyicileri ile buluşacak.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.